policealna szkoła medyczna poznań hemoroidy odbytu lodziarnia franczyza organizacja imprez firmowych krzyżyki złote cynamon cejloński mielony

Wioska św. Mikołaja

A może by spędzić tegoroczne święta Bożego Narodzenia inaczej niż wcześniej? Doskonałą alternatywa na spędzenie rodzinnych i ekscytujących świąt będzie podróż do Skandynawii, a dokładniej za koło podbiegunowe.

Kilka kilometrów od miejscowości Rovaniemi znajduje się znana na całym świecie Wioska Świętego Mikołaja. Powstała w latach 80. XX wieku. Była kolejnym z kroków mającym na celu podniesienie atrakcyjności okolicy. Bardzo szybko zyskała ogólnoświatową popularność.

Główną atrakcją jest domek Świętego Mikołaja. Można odwiedzić jego siedzibę, zobaczyć gdzie odbiera listy dzieci ze wszystkich krajów. Każdy z odwiedzających może przywitać się ze świętym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W wiosce znajduje się też poczta, skąd możecie wysłać pocztówkę do znajomych czy rodziny. Kartka pocztowa zostanie ozdobiona pamiątkowym stemplem – tak samo jak listy, które wysyła Święty Mikołaj.

Bożonarodzeniowa wioska to także liczne restauracje, sklepy z pamiątkami i wszelkimi gadżetami świątecznymi. Jeżeli coś kojarzy się wam ze świętami – to na pewno tu jest.

Script logo